Træningskonceptet Løb-Motion

Har du en drøm om at komme i form - prøv Løb-Motion

 

Tirsdagens træning blev forlænget med en halv time, så der kunne blive tid til, at klubbens vandrepokaler kunne få nye ejere.

Pokalerne bliver givet for gode resultater, stor fremgang, godt kammeratskab eller noget helt fjerde. Det er atletikudvalget, der sammen med trænerne finder kandidaterne til at modtage en pokal, mens klubbens formand kom og uddelte pokalerne.

Arrangementet sluttede med at alle nød en sandwich og hyggede sig sammen.

Følgende fik en pokal med hjem for deres bedrifter i 2020:

Sidsel Krogh Kristensen, Caroline Christensen Nordentoft, Johannes Wilhelm Busch, Lynge Mejlvang Hansen, Tobias Krath Hansen, Jonathan Drechsler Sigvardsen, Niklas Haupt, Johan Enevoldsen. Fighterpokalen gik til Caroline-Marie Rytter Nielsen og kammeratskabspokalen gik til Emil Møller Schmidt. (Jonathan mangler på billedet).

Stort tillykke til de unge mennesker!

Vi bruger cookies, så du får en bedre brugeroplevelse. Ved at klikke dig videre på siden accepterer du, at vi bruger cookies.
OK, luk boks Cookie politik